همزمان با توسعه متریال‌ها و روش‌های جدید برای اجرای نما، فرآیند مهندسی پوسته نما در پروژه‌های ساختمانی شکل گرفت. هدف اصلی این فرآیند مهندسی همچون سایر خدمات مهندسی، طراحی و بهینه‌سازی اجزای مختلف است.مهندسی نما چیست ؟ نگاه به جزئیات اجرایی ، انتخاب بهینه متریال ، شبیه سازی های پیش از اجرا ، مهندسی ارزش ، کنترل برنامه ریزی و نظارت بر اجرای صحیح نما ما را در رسیدن به ایجاد نما مهندسی شده ، اقتصادی و کارآمد یاری می‌کند.

مهندسی نما چیست؟

انجام صحیح و اصولی مهندسی پوسته نما در نماهای خاصی همچون جی آر سی ( GFRC/GRC ) از اهمیت بالاتری برخوردار است. این دسته از نماها معمولا بصورت سفارشی و بر مبنای شرایط پروژه تولید می‌شوند.

What is facade engineering and why is it important

از این رو پیشبینی تمامی موارد اجرایی و محاسباتی در فاز اولیه نما به نسبت سایر نماهای خشک همچون سرامیک و شیشه از اهمیت بالاتری برخوردار است.

مهندسی نما چیست ؟ پوسته نما به کارفرما این اطمینان را می‌دهد که قطعات جی اف آر سی (GFRC/GRC) به درستی تولید شده و تمامی موارد لازم برای حمل، نصب و ریگلاژ قطعات بدرستی پیشبینی شده باشند و در نهایت کارفرما می‌تواند از نمایی پایا، ماندگار و بی‌نظیر بهره ببرد.

اهمیت دیگر انجام این فرآیند مهندسی مدیریت و بهینه‌سازی هزینه‌هاست. کوچکترین خطاها و غفلت‌ها در فاز طراحی نما، سبب ایجاد هزینه‌ها سنگین و غیرقابل جبران در فاز تولید قطعات جی آر سی (GFRC/GRC) و اجرای نمای جی آر سی (GFRC/GRC) خواهد شد. به همین جهت به کارفرمایان توصیه اکید می‌شود به انجام فاز مهندسی پوسته نما توجه ویژه‌ای داشته باشند. مجموعه مبتکران بتن شرق با بهره‌گیری از قوی‌ترین تیم‌های مشاوره، محاسبه و طراحی از معدود گروه‌های متخصص کشور در خدمات مهندسی پوسته نمای جی آر سی (GRC/GFRC) است. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تولید و اجرای نمای جی اف آر سی (GRC/GFRC) می‌توانید با متخصصان ما تماس بگیرید.

مهندسی نما چیست
مهندسی نما چیست
مهندسی نما چیست
مهندسی نما چیست
مهندسی نما چیست
مهندسی نما چیست
مهندسی نما چیست